Мій сайт

Головна » 2014 » Май » 26 » Nimic nu se uită,nimeni nu este uitat
16:41
Nimic nu se uită,nimeni nu este uitat

Ziua de 9 mai- este semnificativă de-a lungul a peste 6 decenii, zi în care sărbtorim Victoria asupra fascismului. Tradițional, în ajunul zilei de 9 mai, o mare parte a omenirii comemorează pe cei căzuți în luptă cu fascismul. Acest eveniment tragic a avut loc la mijlocul secolului trecut și a fost cel mai sîngeros război din istoria omenirii ce a dus la pierderea a milioane de vieți omenești.

Alături de multiplele activități organizate și desfășurate cu acest prilej este şi lecţia tematică,desfăşurată în gimnaziul nostru cu participarea veteranilor .În ajun de sărbătoare elevii noştri  sunt prezenți la veterani şi acordă ajutor material  oferindu-le seturi de produse alimentare de primă necesitate .Aceste ajutoare, dar în special atenția acordată, este foarte apreciată de către veterani și familiile lor.

Deși sărbătorim această zi a victoriei comemorîndu-i pe cei căzuți în lupte și veteranii care au trecut în neființă noi, generațiile tinere, aducem cele mai sincere urări de bine și sănătate însoțite de un sentiment profund de recunoștință acelor puțini veterani care mai sînt printre noi. 

Категорія: Оголошення | Переглядів: 331 | Додав: Adik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Среда, 12.08.2020, 06:40
Вітаю Вас Гість

Категорії розділу

Оголошення [92]

Пошук

Статистика