Мій сайт

Головна » 2014 » Май » 26 » Paştele - sărbatoarea luminii şi a bucuriei
16:36
Paştele - sărbatoarea luminii şi a bucuriei

Această sărbătoare este aşteptată cu mare bucurie de cei mici şi cei mari.   Cu câteva zile înaine de acest mare eveniment  creştinesc în cadrul gimnaziului nostru a fost organizată o expoziţie de coşuri Pascale. Fiecare clasă împreună cu diriginţii s-au străduit să demonstreze că  cunosc poporul tradiţii şi obiceiuri româneşti.Anume acesta a fost şi scopul expoziţiei – altoirea dragostei faţă de tradiţii şi obiceiuri. Vă propunem câteva imagini de la această expoziţie.

 

Категорія: Оголошення | Переглядів: 313 | Додав: Adik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Среда, 12.08.2020, 07:20
Вітаю Вас Гість

Категорії розділу

Оголошення [92]

Пошук

Статистика